Voda v zahradě

Vodní plochy a nejen jezírka dokáží dodat zahradě nový rozměr. Je důležité vodní prvek umístit tak, aby působil přirozeně. Zatímco bazény budou vždycky vypadat robustně, jezírka svým správným umístěním mohou vzbuzovat dojem, jako by v zahradě byly od nepaměti. Celkový efekt dotvoří například vodopád či kaskáda, ale také vodní rostliny nebo ryby.

Jezírko

Základním členěním jsou jezírka okrasná, koupací nebo pro chov ryb. A všechny tyto kategorie lze samozřejmě také kombinovat. Abychom jezírku zajistili kvalitu vody, neobejdeme se bez kvalitní technologie. Filtrace s čerpadlem zajistí cirkulaci vody, zachytí nečistoty a zničí nežádoucí bakterie. Hladinový skimmer, zapojený do sestavy, sesbírá nečistoty z vodní hladiny.

Nabízíme

Návrh a realizaci  – umístění a tvar jezírka, technologické šachty, pobřežní zóny rostlin, filtračního systému.

Ke každému vodnímu prvku přistupujeme individuálně. Proto mají některá jezírka netradiční tvar.

Zajímavá řešení jezírek

Akvárium

Jezírko připomínající akvárium, částečně zapuštěné do země i do svahu. Součástí musí být tvrzené sklo, které udrží tlak vody. Jezírková folie je vytažena za gabionovou zídku, takže ji vůbec nevnímáte. S kamenem si pohrajeme i uvnitř jezírka a necháme vystoupit jen sklo, přes které po napuštění budeme pozorovat ryby. Nakonec přidáme pár postranních trysek a necháme vodu zvučet.

Kaskáda

Jednoduchý systém dvou nádrží nad sebou, ve kterém je voda poháněna čerpadlem, takže přepadává z horní nádržky do spodní. Aby efekt přepadávající vody nepůsobil v uzavřeném atriu domů rušivě, je povrch, po kterém voda stéká, lehce odstupňovaný. To zajistí jemný zvuk a neruší zbytečně sousedy.